Reviews for The Opportune Moment
Agent Get Amy And Ian Together 9/17/12 . chapter 1
Elsker det.
narusaku together at last 7/17/12 . chapter 1
That was so cute! :D We want mooreee!
Nico fan 4/29/12 . chapter 1
Wow, this was great! I was so excited to see another Shamers story! I also wanted to make a request: could you do a Nico x Dina story? Maybe when they're a little older (or as if she was older when she rescued him in the first book. Sorry to bug you, but I really liked your writing style and thought you'd do a great job! :)
Anonymous 3/30/12 . chapter 1
Thanks for posting this- there should definitely be more Shamers Chronicles stories, except maybe Dina and Nico! :)
The Winged Lioness 2/20/12 . chapter 1
Det er en virkelig god historie! Dina og Tano er rigtig sød sammen. Jeg er så glæd at nu vi har en kategori for Shamer Chronickles. Jeg håber at du skal skrive flere, måske om Callan x Mellusina og Nicco x Carmiana, det ville være fantastisk!

Sorry for bad grammar, my danish is poor.
Zheeba89 1/3/12 . chapter 1
Jeg måtte bare kommentere denne historien også, slik at du får litt feedback! :D

Jeg skjønner hva du mente med at du ikke stod helt til hvordan Tano og Dina var som personer, men en ting jeg kom til å tenke på er at det har vel gått noen år siden krigen var ferdig, og derfor er både Tano og Dina blitt eldre, og derfor kanksje mer sikre på seg selv og hverandre?

Det er bare min teori men...

Alikevel er det en fantastisk og søt historie, som bare er en fornøyelse å lese!