KateChibi 's Beta Reader Profile
action: Send PM . Follow . Favorite
profile: p User Profile
since: 10-09-07, id: 1394558
Author has written 17 stories | Death Note, Fullmetal Alchemist, Bleach, D.Gray-Man, Katekyo Hitman Reborn!, Digimon, Yu-Gi-Oh GX, and One Piece.
β : KateChibi is a registered beta reader and is currently accepting beta reading requests.
Beta Description
Beta Bio: general description as a beta reader
Takže jsem hlavně otaku, proto mám načtené anime fanfikce, ale fantasy a sci-fi nebo tak mi až tak nevadí. Raději se zeptejte, než mě o něco požádáte, jestli to vůbec znám. Fanfikce píšu už hodně dlouho, ale jsou to většinou jen romantické komedie, takže tam mám už nějakou tu představu, jak by to vlastně mělo vypadat a tam vám pomůžu třeba i navrhnout jak by to mohlo pokračovat, pokud o to budete stát. Zaměřuji se hlavně na hrubky, jinak nechávám autorovi hodně volnosti, ani náhodou vám nebudu opravovat každou druhou větu, nemějte strach. :) Je to přeci jen vaše dílo. Zkušenosti s beta-readingem nemám velké, ale maličké už ano.
My Strengths: beta, writing, or reading strengths
Tak hlavně i/y, s/z, překlepy... to všechno obvykle vidím na míle daleko. Většinou si všimnu i čárky ve větě, ji/jí a jiných podobných záludností češtiny. Prostě gramatika. Pokud mě požádáte, dám si pozor i na opakující se slova a navrhnu vám třeba i jiné, stejně tak často poukážu i na divnou stavbu věty. Toho všeho si z 90% v cizím díle všimnu.
My Weaknesses: beta, writing, or reading weaknesses
Protože občas opravuji věci pro své kamarády, a ti jsou pak naštvaní, že to přeháním, tak jsem se naučila některé věci přecházet. Je lepší když mi vyloženě řeknete, že chcete opravdu důkladnou opravu, jinak opakující se slova a občas ne úplně dobře znějící větu obkročím velkým obloukem a mávnu nad tím rukou. Jen pak nebuďte smutní, když to vezmu pořádně, ano? :)
Preferred: types of stories I prefer over others
Mám radši kratší, dále pak yaoi/shonen-ai/male-slash/yuri/fem-slash věci, ale snesu i některé hetero páry, ale raději se mě napřed zeptejte, jestli zrovna ten váš snesu. Věci s OC (pokud nejsou moc Mary Sue), AU, gender-bender, to všechno mi nevadí.
Would Rather Not: I do not beta for these stories
Věci s dívčími postavami co nemůžu vystát, hodně smutné věci (ale taky si občas přečtu a jsem ochotná opravit), a zapomeňte na fandomy, které neznám vůbec, což je logické... :)
Beta Preferences
Language: Czech
Content Rating: Fiction K » M
Categories: categories in black are ones this beta has authored for
Anime Bleach
Anime D.Gray-Man
Anime Death Note
Anime Fullmetal Alchemist
Book Harry Potter
Anime Katekyo Hitman Reborn!
Book Myth Adventures
Anime Yu-Gi-Oh GX
Genres: genres in black are ones this beta has authored for
Romance
Humor
Adventure
Parody
Fantasy
Friendship