Reviews for Matrix
helsl chapter 19 . 4/18/2015
Neptala jsem se už po dvanácté kapitole, jestli tím vyvoleným není John?
helsl chapter 18 . 4/14/2015
S radostí sleduju, že nejsem jediná, koho poslední věta nadchla.
Kayla chapter 18 . 4/13/2015
Ani nevieš ako tá posledná veta potešila
DarkPony chapter 18 . 4/13/2015
Sekneš to akurát v najnapínavejšom...au.
Leylon chapter 16 . 4/3/2015
Aj ked priblizne viem, ako to bude pokracovat, som ako na ihlach :D prosim, dalej! :D
helsl chapter 15 . 3/24/2015
Příběh se odvíjí blbě a není to spekulace, mohli to stihnout. Možná by se nedohadovali, kdyby věděli, jak málo mají času. A vůbec, proč jsou odkázaní jen na pevnou linku? Nemohla by jim Molly brnknout na mobil? To by si počkali na zavolání někde v úkrytu a nebyli by tak na ráně.
Guest chapter 15 . 3/24/2015
Jezis, ty mas teda napady :D
helsl chapter 14 . 3/19/2015
Zase to utneš v nejnevhodnějším okamžiku! Už dlouho jsem nečetla něco tak napínavýho.
TriTrin5 chapter 13 . 3/16/2015
Znám, logika příběhu je krvelačná bestie a občas mám chuť ji utratit. :) Těším se na pokračování, protože bych vážně nečekala, jak je to s Vyvoleným, kdybych se předtím nedívala do komentářů.
Mám tuhle povídku ráda, jen se mi zdá, že moc... tlumíš? ...charaktery hlavních postav: Sherlock nemá Neovu nerozhodnost, ani není nesnesitelně sebestředný, netrousí na všechny strany jedovaté poznámky a alespoň zatím nedostal mnoho prostoru oslnit nás svou genialitou v nejhorší možnou chvíli (Vánoce s Molly, myslím na vás). Jeden komentář z něj dělá Trinity, se kterou sdílí potíže vyjadřovat se o vlastních pocitech, jenže ty o nich píšeš poměrně přímočaře, což ubírá uzavřené postavě velkou část kouzla.
Ohledně Johna: Miluju, že se nerozpakuje Sherlocka spráskat, i když to není něco, co by udělal v kánonu, a navíc tady si to Sher nezaslouží. Někam se taky poděl ten jeho "příliš vážný" (podle Sherlockových měřítek) pohled na život. Očividně mu taky v rozporu s Trinity nečiní problémy vyznávat lidem lásku, pročež vyvstává otázka, kdo bude jak koho zachraňovat. Jen mi k sobě nesedí nejlepší bojovník a psychosomatické kulhání ze zranění v Matrixu: pokud tě může zabít, když tě v Matrixu zastřelí, pak je zranění fyzické, a tedy je součástí jeho... v angličtině to bylo self-image, v češtině jsem to už roky neviděla, ale jde o to, že protože o sobě ví, že kulhá, i ve virtuální realitě musí kulhat, což ho nevyhnutelně limituje.
TriTrin5 chapter 7 . 3/16/2015
Pokaždé, když se dostanu k doporučením o tom, jak psát příběh, dříve či později narazím na tvrzení, že nemůžu na čtenáře vysypat hromadu faktů o universu, se kterým pracuji - musí být odhaleny postupně, názorně nebo v dialozích, aby to čtenář nepřeskočil a následně se neztrácel. Zajímalo by mne, co by profesionálové řekli na tohle, protože mi to nudné nepřišlo (i když "Kterak Doyle málem zabil Mycrofta" zní jako fantastická zkazka, je škoda, že to jen zmiňuješ). Jen Mycroft a Morpheus se špatně mísí - ale to ti asi nemusím povídat.
TriTrin5 chapter 6 . 3/16/2015
Můj dojem po prvních pěti kapitolách? Tvrzení "zápletka filmu Matrix s postavami ze Sherlocka" neodpovídá realitě: přestože tu jsou nějaké odlišnosti, Sherlock se v podstatě chová jako Neo. Například si nenechám vymluvit, že by přinejmenším zavolal do práce (předpokládám, že na policejní stanici musí být někdo i v tuhle hodinu) a zjistil si, jestli měli návštěvu mužů v černém (no… ano, mají lepší věci na práci, než odpovídat na podivné otázky svých nadřízených… ale to není jeho problém, že?), namísto aby si řekl “divný sen” a začal hloubat nad přednostmi snídaně. Sherlock není žádné apatické podrž-mi-to-sem-se-postav, aby mu nepřišlo divné, že si z předchozího dne nepamatuje x hodin (pokud se neobtěžovali s tvorbou umělých vzpomínek, což zní neúměrně složitě, uvážíme-li, že pokud by měly být věrohodné, musely by být vyrobeny s ohledem na specifika jeho mysli), matrix nematrix.
Na druhou stranu obdivuji, že se odvažuješ pustit do téhle varianty, protože co do vývoje charakteru jsou Neo a Sherlock postavy, které lze jen těžko sloučit: zatímco Neo si na začátku prvního filmu teprve začíná uvědomovat svou hodnotu a s vývojem příběhu nabývá sebedůvěru, Sherlock se především pokouší nalézt rovnováhu mezi tím, co potřebuje on, co žádá společnost a co vyžadují vztahy, ve kterých se ocitá, a otázka sebeúcty jedince připadá spíše na Johnova bedra.
helsl chapter 13 . 3/15/2015
Naši mi vyprávěli, že když jsem byla malá, byla jsem to samý "já nic, já muzikant, ono to samo"; strašně jsi mi to připomněla. Jenže já vidím až na dno Tvý černý duše - utíkáš před zodpovědností za svůj příběh, tak to svádíš na postavy, že umřou neplánovaně. Doufám, že už jsi s tím zabíjením skončila, aby vůbec někdo zůstal naživu! Mycrofta je mi líto, jednou je hodnej a takhle se mu to vymstí...
Leylon chapter 13 . 3/15/2015
oi, to keď si postavy začnú sami od seba robiť čo chcú veľmi poznám - doslova ti obživnú na obrazovke. ach, sally...
Kayla chapter 13 . 3/15/2015
Mám len jednu otázku.
Ako si mohla ?
Leylon chapter 12 . 3/14/2015
Jezis, Matrix som videla, ale itas sa zacinsm bat :D
29 | Page 1 2 Next »