Reviews for The Blessing And The Curse by The Black Arrow
Nanik chapter 6 . 6/26/2013
To jedno z b. nielicznych opowiadań, do których zawsze lubię wracać :) Nawet, jeśli fanfiction już mi się przejadło, ta histoia ma w sobie magię :) Dziękuję za doskonałe tłumaczenie :)
Calypteanna chapter 15 . 5/4/2013
One of the best FF ever written and one of best translations I ever saw!
Mam nadzieje ze jeszcze kiedys zobaczymy tu dalsze tlumaczenie...jest po prostu swietne!
Petrova chapter 1 . 7/29/2012
świetnie zapowiadające się opowiadanie :)
Alby Mangroves chapter 1 . 3/14/2011
Gratuluje przetlumaczenia- znam autorke przez Twitter i wlasnie jej puscilam tweet ze slicznie zrobilas przelozenie na Polski. Czytalam orginalnie po Angielsku i zapoznalam sie z Sally bo obydwie jestesmy Australijkami. Niesamowita praca!
makeAchange chapter 1 . 8/12/2010
Cóż mogę napisać po samym prologu? Jest on niewątpliwie ciekawy, lecz to tylko kilka linijek. Trudno jest póki co coś ocenić. Powiem tylko tyle, że zaledwie ten fragment zachęcił mnie do czytania pierwszego rozdziału, a to już chyba sukces. Prawda?
Safona chapter 15 . 8/9/2010
Uwielbiam to opowiadanie, czytałam je już z 10 razu a za każdym dodanym rozdziale zaczynam od początku :D

Nie mogę doczekać się kolejnych rozdziałów, czekam z niecierpliwością.

Życzę Weny.
Enigma Force chapter 1 . 5/31/2010
Ive read the whole thing already and i just have to say...I LOVE IT SO MUUUUCCCCHHHH!

patiently waiting for more,

EF

and always keep writting :D
Nanik chapter 15 . 5/12/2010
Magiczne opowiadanie! Wow, po prostu niesamowita atmosfera! Świetnie się to czyta - gratuluję, super tłumaczenie!
Granii chapter 15 . 5/8/2010
Musiałam odpocząć gdy przeczytałam ten rozdział. W głowie miałam niezły mętlik... Naprawdę jestem pełna podziwu, ze wytrwałość w tłumaczeniu tego FF. Zupełnie inaczej czyta się go po angielsku nie znając wszystkich słów...
Co do treści FF to ja uwielbiam takie klimaty mroczne, tajemnicze :)wspaniały dobór słów, bogate słownictwo. Chciałabym także umieć tak pisać:). Mam nadzieje, że Edward i Bella niedługo będą razem, pokonają wszystkie demony przeszłości i razem zbudują szczęśliwe życie.
Życzę weny w tłumaczeniu chociaż wiem ze to nie jest łatwe. Sama autorka oryginału także napisała,ze strasznie ciężko jej się pisze ten FF a co dopiero Ty masz powiedzieć gdy tłumaczysz i jesteś zmuszona zatrzymać się przy jednym zdaniu na dłużej.
Powodzenia i weny w dalszej pracy. pozdrawiam
Granii
InkedNymph chapter 15 . 4/28/2010
Pragnę podziękować wspaniałej autorce, Sally za to, że podzieliła się z nami swoim opowiadaniem i że pozwoliła je przetłumaczyć. W ten sposób kolejne podziękowania kieruję do Elieen cudowniej tłumaczki – bez Ciebie nie miałabym sposobności by w pełni docenić to opowiadanie i osobom pracującym nad tym ff za poświęcony czas.
Czasem jak czytam to opowiadanie to mam wrażenie że jest dla mnie za dobre gdyż jest napisane tak profesjonalnie i dojrzale. Teraz mam wrażenie że to Edward jest bardziej uczuciowy, a w pierwszych rozdziałach wydawał się takim nieczułym draniem (chociaż ta wersja też mi się podobała). ;) Tak samo jest z Bellą. Na początku biedna i pokrzywdzona, a teraz wydaje się być taka władcza, stanowcza w stosunku do Edwarda. Gdy tylko odkryła jego słabości postanowiła to wykorzystać i „pokazuje pazurki”. Cieszę się że możemy zobaczyć dobre i złe strony obydwu postaci. Ja w ten sposób lepiej zrozumiałam że w konflikcie obie osoby są w jakiś sposób winne. Bardzo podobają mi się też opisy przyrody gdyż oddają charakter danej sytuacji, współgrają z nią. Po ostatnim rozdziale mogę stwierdzić że stosunki głównych bohaterów zmierzają w dobrą stronę, chociaż nigdy nie wiadomo co stanie się za przyczyną wybuchowego zachowania Edwarda, albo niezdecydowania Belli. Mam nadzieję że spełni się życzenie Esme i że ona tego doczeka( chociaż po 16 rozdziale jestem trochę zaniepokojona) :( Cóż życie doświadcza każdego. Przy okazji muszę jeszcze wspomnieć, że choroba Esme i cierpienie jej bliskich również są świetnie opisane, tak, że samemu można to poczuć.
Pozdrawiam!
(Chomik gabi23_92)
gdyzapadniezmrok chapter 15 . 4/27/2010
Ten ff jest naprawdę boski. Należy do czołówki najlepszych. Ten nastrój jest nie do opisania. Jest taki mroczny i tajemniczy, a zarazem taki... piękny. Miłość Edwarda do Belli jest nie do opisania. Jest zaborcza, ale i taka czuła. Scena kiedy się kochali jest nie do opisania. Po prostu nie mam słów. Serce mi waliło kiedy czytałam ten rozdział. Co się stało? Tego dowiem się w kolejnym rozdziale, na który czekam niecierpliwie.
Sally ma jedyną swoim rodzaju smykałkę do pisania.:) A ty do tłumaczenia:) Dziękuję wam obu za ten ff. (oczywiście twoim betą również:))
Mam nadzieję, że nic nie poknociłam (nie znam się na tym za bardzo) i komentarz się doda.:)
Pozdrawiam.
(chomik )
bellais89 chapter 15 . 4/26/2010
Czytając te ostatnie rozdzialy serce mi waliło jak nie wiem co. Atmosfera ciągle pnie sie w gore i staje sie nawet przytlaczajaca ale w dobrym znaczeniu. Nie umiem tego nawet wyjaśnić :) Gratuluję autorce wspaniałej wyobraźni i talentu i oczywiście tobie za wspaniale tlumaczenie bo bez tego nie mialabym okazji zapozanac sie z tym cudeńkiem :)
Dami792 chapter 15 . 4/24/2010
Eileen! Udało mi się w końcu założyć konto, więc...NIESAMOWITE! Całe opowiadanie! Pełne magi...gratuluję świetnego tłumaczenia, ale ale, autorce też należą się owacje na stojąco za całokształt! Żeby wpaść na taki pomysł...nie wiadomo co sie dalej stanie! Odliczam dni, godziny, minuty, SEKUNDY do następnego rozdziału! Nie każda osoba potrafi zrozumieć głębie tego opowiadania! To nie jest dla każdego... niby Edward taki zaborczy i wg., ale jednak! Czuły, zawsze myślał tylko o

Belli...i ta ich telepatia! No cud, miód i orzeszki! Jeszcze raz gratuluję autorce za to, że wpadła na tak świetny pomysł oraz za to, że dzięki niej mam nowe ukochane ff ;) I Tobie Eileen! Za to, że moja uwielbiana autorko i tłumaczko, sięgnęłaś po to ff! Mój angielski nie jest najlepszy, więc dzięki Tobie rozumiem wszystkie szczegóły ;) Brawa dla

Ciebie i oczywiście dla Sally! ;)

Weny dla autorki, a Tobie jak najwięcej chcicy ;D

Pozdrawiam, Dami.
SleepingBeauty81 chapter 15 . 4/21/2010
ęc, ę ę , że , ę ł, ł :) śł, że ś z ł:) , ż, ć - . ę. , łe, ą, i ąą. I , żyłaś ę tł:):)
dodus27 chapter 15 . 4/21/2010
to opowiadanie jest wspaniałe :) bardzo miłą odmianą jest narracja trzecioosobowa :) Wielkie dzięki, że tłumaczysz ten ff. Miałam zamiar czytać go po angielsku ale maja kiepska znajomość tego języka niestety uniemożliwia mi przeczytanie wszystkiego dokładnie :D

Ten rozdział był przecudowny :) Bardzo podoba mi się opisywanie sexu pod względem emocjonalnym bohaterów a nie tylko samej czynności :)

Z niecierpliwości będę czekać na dalszy ciąg opowiadania. Pozdrawiam :)
204 | Page 1 2 3 4 11 .. Last Next »