Reviews for Chodź ze mną
Clio S.S chapter 1 . 9/16/2010
Bardzo podoba mi się ten opis relacji Yumi z Shishio. Generalnie jestem ich fanką (i pozostaję pod wrażeniem całokształtu bohaterów w RK), a Twoje przedstawienie doskonale komponuje się z oryginalnym. Są te uczucia, te emocje, ta troska - wszystko, co składa się na relację między dwojgiem ludzi.

Myślę, że udało Ci się Yumi oddać w sposób jak najbardziej wierny - inteligentna kobieta zdolna do autorefleksji i autoironii, z dystansem wobec siebie i trzeźwym spojrzeniem na otoczenie. Bez iluzji w kwestii rzeczywistości, w której przyszło jej żyć, jednocześnie posiada marzenia, z których może sama drwić, ale kiedy przyjdzie co do czego, nie zabraknie jej odwagi, by dążyć do ich spełnienia.

Shishio jest w tekście tak trochę na dalszym planie, tak trochę wymyka się z pola widzenia. Poza tym mam wrażenie, że jest nieco wyidealizowany - ale, widziany oczami kochającej go kobiety, czy mógłby być inny?

Szalenie podoba mi się akapit o Soujirou i podsumowanie życia ich trójki jako pewnej namiastki rodziny. Każdorazowo przy czytaniu bądź oglądaniu RK zachwycam się relacją, jaka łączy Yumi i Soujirou, i jestem zdania, że cała ich trójka ma w sobie ogromnie wiele emocjonalnego dynamizmu - czemu się jednak dziwić, skoro właśnie Yumi i Soujirou byli najmocniej z Shishio związani? Cieszę się, że wyłapałaś tę specyfikę ich relacji.

Czytanie tego tekstu było przyjemnością i cieszę się, że go "odkryłam". Dzięki!