Reviews for Legenda i człowiek Cz VI: Uzurpator
Filigranka chapter 26 . 12/20/2012
Gdyby nie ta zapowiedź dalszego ciągu, czułabym się więcej niż przybita. Świetne opowiadanie nap-raw-dę (chociaż epilog trochę "spieszny", milion informacji na raz, ale też to przyspieszenie ładnie kompozycyjnie rozwiązane).
LadyArvena chapter 26 . 12/20/2012
Trochę się obawiam tej rewolucji, że opowiadanie wejdzie za bardzo w świat, zamiast zatrzymać się na poziomie pueblo, ale... Ważne, że jest Zorro i jest klimat.
LadyArvena chapter 25 . 12/15/2012
końca? Jakiego końca?! :( Mam nadzieję, że tylko tej części, oraz że niedługo pojawi się siódma. Albo chociaż nadzieja na nią...

Co do tego chapteru (chaptera?), to zastanawiam się nad tą złością Felipe... Czy czasem on za sierżantem i więźniami nie podąży i coś nie będzie kombinował...
Filigranka chapter 24 . 12/13/2012
Świetne rozdziały, jak zawsze. Emocje, akcja - ale najbardziej podoba mi się sposób, w jaki przedstawiasz związek Diego i Victorii. Nie jakaś płocha miłość podlotków, nie herosi bez skazy, tylko dojrzali ludzie, którzy są sobie nawzajem w stanie pomóc, którzy się wspierają w problemach - w fikach to się rzadko zdarza, większość autorów idzie w "romantyczność".

A, no i to, że Diego ma uczucia, że się boi, że ciężko przeżył bliskość śmierci, to wszystko też na oblrzymi plus.
LadyArvena chapter 23 . 12/10/2012
W takim momencie przerywać?! To się nie godzi.

Typuję, że go Felipe uratuje, albo Oliveira coś zrobi. Ale zastanawia mnie skąd Delgado wiedział, że Oliveira wie jak wezwać Zorro...
LadyArvena chapter 22 . 12/9/2012
Skoro "komentarze karmią wena" [ ;) ], to coś sklecę, chociaż nie za bardzo wiem co. Całość mi się bardzo podoba (gdyby tak nie było nie pisałabym maila z prośbą), jest napisana dobrym stylem, wciąga. Nie przypominam sobie nudnych fragmentów, a jeżeli jakieś były to pewnie małe ;)
Podoba mi się, że wszystko nie toczy się w zamknięty kręgu Diego/zorro-Victoria-Felipe, ale że stworzyłaś tutaj dużo postaci, które "żyją", choćby Flor, Checa, Delgado, czy kuzynostwo.
Duży plus też za to, że rzeczy nie dzieją się w oderwaniu od siebie, tylko potrafią być wspominane nawet odległe wydarzenia (dawne niesmaski z tą dziewczyną, która jest aktualnie w ciąży, zapomniałam jej imienia).
Więc jak zawsze - chcę jak najwięcej, jak najdłuższe, ale jednocześnie obawiam się, co będzie, jak już skończysz.
Filigranka chapter 22 . 12/6/2012
Napięcie rośnie, sceny akcji coraz obficiej, co mi akurat bardzo odpowiada, bo w fikach rzadko się zdarza trochę prawdziwej przygody. No i znowu mamy wzmianki o trudnym położeniu kobiet, nienachalne i dobrze wplecione w fabułę, co ważne, bo dzięki temu rzecz się nie zmienia w agitkę. Czytamy, czytamy, cały czas z wielkim zainteresowaniem. ; - )
Filigranka chapter 16 . 11/23/2012
Oooo! Jest obiecana akcja, zaiste! Cudownie! Zaczynam się obawiać, że Victorii coś się stanie w tym fiku... Ale rozdział bdb.
Filigranka chapter 15 . 11/21/2012
Zdziwią się. Oj, zdziwią. I dobrze im tak, paskudom.

Punkt kulminacyjny się zbliża? Czy to tylko kolejny zwrot akcji?

Nie wiem, czy można powiedzieć, że coś jest "mocno ciepłe" - Korpus Języka Polskiego nie zwraca dla takiej frazy ani jednego wyniku, za wyrzuta setki dla "bardzo ciepło" albo "gorącego". W kontekście, myślę, samo "ciepłe" albo "gorące" starczy.
Filigranka chapter 13 . 11/14/2012
Sytuacja się zagęszcza... Udało Ci się wprowadzić element niepewności, bo już w ogóle nie wiem, czy ktoś występuje przeciwko Zorro głównie, czy po prostu destabilizuje sytuację. : - )

Biedna Flor.
ABlape chapter 13 . 11/12/2012
Great :)
Filigranka chapter 11 . 10/31/2012
Olalala, intryga się rozwija, widzę i zaczyna zahaczać o wysokie kręgi. Bardzo dobrze, znaczy, że fik się jeszcze długo toczył będzie, ku mojej radości. : - ) Ale widać, że część edytowana na szybko, trochę zamieszania z interpunkcją się wkradło.
LadyArvena chapter 11 . 10/30/2012
3 rozdziały w tak krótkim czasie :D Nawet nie wiesz, jaką radość potrafisz ludziom sprawić
Filigranka chapter 9 . 10/29/2012
Oooo, bardzo fajny rozdział! Oderwanie na moment od kwestii śledztwa i spraw pueblo, skupienie na prywatnych sprawach - świetnie, wprowadza odmianę. Plus kolejna znajoma twarz, od razu czytelnikowi milej. ; - ) Poza tym, te sprawy prywatne są ukazane z dużą zręcznością, wdziękiem oraz niemałym realizmem - i pewnie służą za przygotowanie do większej intrygi, zwrotu akcji jakiegoś? Tak czy siak, bardzo dobry rozdział.
LadyArvena chapter 8 . 10/25/2012
Mam wrażenie, że te chaptery są coraz krótsze... :( Ale lepsze to, niż czekanie miesiącami na jeden długi.
19 | Page 1 2 Next »