Reviews for Pięć powodów
kim-onka chapter 1 . 8/1/2014
Urocze, wszystkie odniesienia bardzo zgrabnie wpasowane w rzeczywistość świata przedstawionego. I z podkreśleniem aspektów przyziemnych, które zawsze przyjemnie urozmaicają opowiastki typu legendarnego. Szczegół o złotych szczurach jest świetny, ale najbardziej podoba mi się chyba Nicolas Copper-Nickl.
Oryginalny i inteligentny żart, bardzo przyjemna lektura.
LJu chapter 1 . 6/24/2013
Kocham :) Takie czytanki powinny mieć dzieci w podręcznikach! Może wtedy wiedza wchodziłaby łatwiej do głowy.
Lucrecia LeVrai chapter 1 . 10/27/2012
Zwielokrotniony format drabble'a - sztampowy. Treść samych drabbli - ewidentnie niesztampowa. Ogólnie dziwne toto, więc ciężko napisać sensowną recenzję. Jedno mogę rzec niejako z metapoziomu: podoba mi się oryginalność twoich prac. I język, co będę powtarzać chyba w każdym komentarzu.

Humor nie jest tu z gatunku tych, od których dostaje się głupawki i aż rechocze przed monitorem (zresztą ja rzadko rechoczę na fanfikach, choć humor/parodię czytuję nałogowo; taki już ze mnie ponury typ), jednak mimo wszystko wywołuje na twarzy uśmiech. Rozbroiły mnie szczególnie: "efekty uboczne libacji", "król, wstrząśnięty i pełen żalu, a także zainteresowany młodszą kochanką" (och, celnie), plus oczywiście "Nicolas Copper-Nickl". Wszystkie odniesienia do mitologii etc. - sprytne i miłe.

Bardzo jestem ciekawa, czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się popełnić do FMA coś dłuższego, z chociażby namiastką fabuły, bo jeśli tak radzisz sobie z krótką formą, to i dłuższa pewnie zasługuje na uwagę.
Liriel Viridian chapter 1 . 10/13/2012
SQUEEEEE! (czyli wysokie C)

Uwielbiam mity i baśnie ekonomiczne. Dziękuję więc za spełnienie zachcianki - coś pięknego Ci wyszło.

Więcej (i z większą ilością sensu) napiszę o godzinie, która nie jest trzecią.