Ten tekst jest tłumaczeniem angielskiego tekstu "Mud, Blood & the Sound of Guns" chase glasslace ( s/3446331/1/Mud-Blood-the-Sound-of-Guns), opublikowanym za zgodą autorki.

Oczywiście żadna z nas nie posiada żadnych praw do świata Harry'ego Potter'a, one wszystkie należą do Rowling.

Enjoy!

BŁOTO, KREW I ODGŁOS BRONI

Ten trup, którego zasadziłeś rok temu w swoim ogrodzie,

Czy zaczął już kiełkować? Czy zakwitnie w tym roku?

T. S. Elliot – Ziemia Jałowa (tłum. własne)

Dorastałem pośród odgłosu broni jak dziecko oblężenia

Tom Steppard – Arcadia (tłum. własne)

X.

"To on to zaczął!" Harry wypluwa z siebie. "Oni chcą aby nas chronił przed wrogiem, którego sam stworzył!"

"Nie." Hermiona spogląda w dół na swoje ubrania – Mugolskie ubrania. To jest ostatnia noc, którą z nimi spędza. "My to zaczęliśmy. Kradliśmy ich wspomnienia i wymazywaliśmy ich życia, aby utrzymać nasze w sekrecie. Voldemort tylko wysadził to wszystko w naszym kierunku"

my którzy żyliśmy teraz umieramy

I.

Leeds: pięćdziesiąt dziewięć osób zamordowanych z powodu podejrzenia praktykowania magii. Zadźgani, zaduszeni, zastrzeleni. Birmingham: dwadzieścia siedem. York: dziewięćdziesiąt trzy. Newcastle, Edynburg, Cardiff, Londyn: trup każdego dnia. Nieznajomi zwężają swoje oczy w podejrzeniu kiedy kupujesz świeczki urodzinowe w supermarkecie.

Mugole polują na czarownice ponieważ czarownice polują na Mugoli i mów co chcesz o cholernej Inkwizycji, ale oni przynajmniej dostali procesy.

(Wiem że to boli gdy się palisz)

Dziewiętnastu Mugoli ginie stojąc po złej stronie różdżki i w odwecie szesnastu kolejnych Mugoli jest pobitych do śmierci ponieważ byli widziani zbierając rozmaryn do swojej herbaty. W końcu:

Pojawiają się informacje o dużej militarnej ofensywie na magiczną enklawę 'Hogsmede', zlokalizowaną na Szkockich nizinach. Atak miał miejsce wcześnie dzisiejszego ranka, około 2 rano. Dokładna liczba poległych nie została jeszcze potwierdzona, jednak ostatnie raporty szacują, że prawie połowa populacji została zabita podczas ataku.

Istnieją rzeczy przed którymi nawet magia nie potrafi się obronić, i jedną z takich rzeczy jest bycie obudzonym w nocy przez ponad dwudziestu ludzi strzelających z broni automatycznej w pierś twojej żony. W bazie Zakonu Lupin i Harry siedzą w ciszy przed kominkiem, obaj zdrętwieli z szoku i niedowierzenia. Żaden z nich nie jest pewien który wróg jest teraz bardziej niebezpieczny.

II.

Scena: kuchnia. Czarodziejska rodzina, półkrwi, je obiad z jednym okiem zatrzymanym na drzwiach a drugim na ich różdżkach leżących w zasięgu ręki.

Chłopiec, czternaście lat, pyta, Która strona jest teraz która?

Ministerstwo chce zabić Śmierciożerców którzy chcą zabić Mugoli którzy chcą zabić nas

Zapada niewygodna cisza kiedy cała rodzina rozmyśla nad oczywistą odpowiedzią.

Tym razem ojciec: Śmierciożercy zabili jedenastu czarodziei w tym tygodniu. Mugole zabili osiemdziesięciu.

III.

To, co zdarzyło się na początku, można było zlekceważyć. Rutynowe wymazanie pamięci nie wymazuje wszystkich wspomnień. Mugolska kobieta budzi się z krzykiem z koszmaru, w którym po powrocie do domu znalazła swojego męża i synów martwych w salonie. Ściany były wymalowane czerwienią.

Jej mąż i synowie nigdy nie istnieli, ponieważ pracownik Ministerstwa usunął ich z historii jednym pociągnięciem różdżki, a słowa zaklęcia mogły równie dobrze brzmieć: Dzisiaj ja jestem Twoim Bogiem. Ona jednak wciąż pamięta, a na palcu na którym nigdy nie znajdowała się jej obrączka widnieje linia od opalania.

I tak dalej. Aż w końcu Mugolski Premier nie może znieść więcej śmierci.

PREMIER: W WIELKIEJ BRYTANII SĄ CZARODZIEJE

PREMIER TWIERDZI ŻE OSTATNIE ATAKI PODZIEMIA SĄ DZIEŁEM CZARODZIEI

TYLKO U NAS: SĄ TUŻ POD NASZYMI NOSAMI!

'MUGOLAKI' WYJAWIAJĄ WSZYSTKO

Sekrety zawsze wychodzą na jaw.

Widziałeś Wyborczą? Oni mogą usuwać nasze wspomnienia!

Mugolska kobieta budzi się i przez ułamek sekundy odczuwa złudny ból porodu. Wspomnienie dywanu nasiąkniętego krwią i wpatrujących się oczu.

Tamtej nocy pracownik Ministerstwa zabawił się w Boga. Dwanaście lat zostało wyczyszczonych z jej pamięci jak plamy błota z błyszczących kafelków. Jej przeszłość staje się zamglonym obrazem w kącie jej oka.

IV.

Oto żart, aby cię rozchmurzyć.

Minister Magii i Śmierciożerca wchodzą do baru aby podyskutować nad kieliszkiem. Kelnerka przynosi kolejną rundę. "Ognista Whiskey dla Ministra i Szkocka dla Śmierciożercy," mówi stawiając drinki przed dwoma mężczyznami. Po jej odejściu Minister patrzy na swoją szklankę. Mówi: "Znowu dała mi Pana Szkocką."

Kelnerka spędza cały wieczór próbując ich rozróżnić.

V.

"Czy Twój Pan byłby zainteresowany porozumieniem?" pyta Scrimgeour.

Malfoy uśmiecha się ostro. "Mój Pan chce tego co najlepsze dla czarodziejskiego świata. Jest mu żal, tak jak mi, że tak dużo czasu zajęło Ministerstwu dostrzeżenie niebezpieczeństwa. Ludzie chcą więcej niż porozumienia. Oni chcą efektywnego przewodnictwa."

"Jeżeli sugerujesz, że Ministerstwo nie radzi sobie z sytuacją - "

"To ty poprosiłeś o to spotkanie, nie ja," Lucjusz przypomina mu, wzruszając ramionami. Dokańcza swoją Szkocką i zaczyna wstawać. "Jak dotąd było ono okropną stratą czasu. Jeśli nie ma nic więcej - "

"Powiedz mi czego on chce," Scrimgeour przerywa, poddając się. "Do jasnej cholery, oni są gotowi spowodować rozruchy z powodu masakry w Hogsmeade – musimy im coś dać. Moi starsi współpracownicy są dumni kiedy mogą mi powiedzieć, że ich dzieci do was dołączyły. Czego on do cholery chce?"

Malfoy wzywa kelnerkę. "Jeszcze raz to samo," mówi, i Srimgeour już słyszy nadchodzące żądania w jego głosie.

grzechot kości i chichot rozpierający usta od ucha do ucha

VI.

Poprzednio, 'my' i 'oni' to była 'Jasne Strona' i 'Ciemna Strona', a Mugole nie byli brani pod uwagę w tym równaniu.

Jednak teraz opcje to Czarodzieje lub Mugole. I 21 Sierpnia 2001 roku, Ministerstwo oddaje kontrolę nad przebiegiem wojny Czarnemu Panu.

Czarodzieje pod Voldemortem lub Mugole pod… cóż, Ron dokładnie nie wie.

Wie za to, że Charlie został zabity przez Śmierciożerców, a Bill wciąż nosi bliznę po bliższym spotkaniu z jednym z nich. Wie, że Emmeline Vance była jedną z poległych w Hogsmeade i że Seamus Finnigan został zadźgany przez Mugoli w zeszłym tygodniu. Ron spogląda na swoje nadgarstki, na cienkie niebieskie żyły biegnące pod piegami. To jego krwi chcą Mugole.

Hermiona siedzi na kanapie w domu jej rodziców i patrzy na swoje odbicie w telewizorze kiedy wiadomości pokazują rzeź w Walii.

VII.

Voldemort prezentuje ultimatum. My albo oni. Wybierajcie. Teraz. Hermiona czyta artykuł w Proroku i chłód paraliżuje jej ciało. Teraz już używają słowa 'szlama'.

Myśli, że może Zakon będzie na razie bezpieczny. On nie zacznie ich jeszcze zabijać – chce utrzymać pozory jakbyśmy wszyscy byli zjednoczeni przeciwko Mugolom. Zabrać uwagę od ofiar Śmierciożerców, uciszyć je.

Harry.. Harry nic teraz nie znaczy. Linie tej wojny zostały wyznaczone na nowo i ludzie chcą bohatera który ochroni ich przed pociskami i gazem musztardowym. Nawet Zakon został zapomniany.

Ale Hermiona.. Ona nie ma czasu.

VIII.

Czy już się śmiejesz?

IX.

W czasie wojny dominującym kolorem jest szary, a dźwiękiem odgłos broni. W świecie w którym ja dorastałam, odgłos broni to ostinato towarzyszące słowom piosenki.

Avada Kedavra, powtarza dziecko w ogrodzie. Avada Kedavra, jeszcze raz i raz i raz.

znajomość prześladowcy

to jest język prześladowcy

Kiedy zaczyna padać deszcz, jej mama woła ją z powrotem do domu. Dziewczynka ogląda popołudniowe kreskówki gdy radio w kuchni informuje o ataku na podstawówkę w Sussex. Jutro rano jej matka zatrzyma ją w domu.

Avada Kedavra: te słowa są teraz talizmanem. To tylko słowa, to mogą być tylko słowa, i dlaczego my nie możemy ich też używać?

Podczas wojny krew spływa przez błoto i wodę aż nic z niej nie zostaje. Magia rozprzestrzenia się dalej i cieniej, i Mugolskie dziecko ćwiczy Zaklęcia Niewybaczalne w swoim ogrodzie.

Czy już się śmiejesz?


Notatki:

Cytaty my którzy żyliśmy teraz umieramy i grzechot kości i chichot rozpierający usta od ucha do ucha pochodzą z Ziemi Jałowej T.S. Elliota, tłumaczenie własne.

Cytaty Wiem że to boli gdy się palisz i znajomość prześladowcy; to jest język prześladowcy pochodzą z The Burning of Paper Instead of Children Adrienne Rich, tłumaczenie własne.

Jej przeszłość staje się zamglonym obrazem w kącie jej oka zostało zaadaptowane przez oryginalną autorkę z cytatu: „całe swoje życie żyjesz tak blisko prawdy, że ona na stałe staje się zamglonym obrazem w kącie twojego oka" z Rosencrantz & Guildenstern Are Dead Toma Stopparda, tłumaczenie własne.