Prolog

Severus Snape sa strhol zo spánku. Už niekoľko dní ho trápili strašné nočné mory. Zjavovala sa mu v nich Lily Potterová, ktorá na neho kričala, aby jej pomohol. Zradil ju. Pred niekoľkými mesiacmi prezradil Temnému Pánovi proroctvo, ktoré hovorilo o Záchrancovi Čarodejníckeho sveta, o premožiteľovi Temného Pána.

Chcel sa Lily pomstiť za to, že ho tak náhle opustila a nakoniec sa vydala za toho otrasného Pottera. Vlastne ho zradila ona! Ukľudňoval sa touto myšlienkou po celý čas. Miloval ju z celého srdca a veril, že spolu budú po celý život. To sa však nestalo.

Pred dvoma dňami sa dozvedel, že Potterovci sú mŕtvi. Temný Pán ich po polroku hľadania konečne vďaka tej kryse Pettigrewovinašiel. Severus bol prekvapený jeho zradou. Vždy si myslel, že je oddaný Potterovi a jeho verným kumpánom. Napriek zrade však Lilyin syn prežil. Nikto to nevedel pochopiť. Mohol mať niečo okolo roka. Malý Potter z tohto stretnutia vyviazol len s jazvou. Potter, mohol to byť jeho syn! Kričal v ňom každý kúsok tela. Keby Lily nezrušila ich svadbu, mal by syna on a nie ten prekliaty Potter!

Unavene si prehrabol vlasy a s povzdychom vstal. Vedel, že už nezaspí. Vydal sa preto do sprchy, aby očistil svoje myšlienky. Rozhodol sa, že je čas na návštevu riaditeľa Rokfortskej strednej školy čarodejníckej, Albusa Dumbledora.

Zatiaľ, čo Čarodejnícky svet oslavoval zničenie Temného Pána, Chlapec, ktorý prežil usedavo plakal za svojimi rodičmi, ktorých už nikdy neuvidí.