Já si tohle prostě nemohla odpustit. APH/TF crossover.

Mimochodem, jak se do češtiny překládá Air Commander/Second in Command? XD

P. S. Nehledejte v tom smysl, protože tohle smysl prostě nemáXD A ano, byla jsem střízlivá, když jsem to psala. Teda, aspoň myslím.


Dorito of doom

Starscream čekal, že poté, co se mu povedlo zase jednou prokázat svou nezpochybnitelnou (byť často zpochybňovanou) nadřezenost, se Megatron pokusí nějak ho ponížit, degradovat, zesměšnit. Ale tohle bylo přece jenom trochu moc. A navíc, zatím se zdálo, že ať už byl plán jeho neschopného vůdce sebevíc idiotský, plnil svůj účel.

Už samotný fakt, že ho poslal na průzkumnou misi do blízkosti lidských, lidských příbytků byl do nebevolající. Ale vážně, jaký schopný velitel by nechal svého nejlepšího vojáka, který shodou okolností ještě navíc velí vzdušným silám, špehovat nějaká organická stvoření. Z čistě věděckého hlediska ti podivní živočichové Starscreama víc, než zajímali a sám už si podobnou expedici na důkladnější prozkoumání nové planety připravoval, ale ve chvíli, kdy mu to Megatron nařídil, to ztratilo veškerou atraktivitu.

A navíc, navíc tu byl jeden drobný, v podstatě zanedbatelný problém...který v podstatě misi ulehčoval, ale Starscreamovo přerostlé ego tím nesmírně trpělo...totiž, sám nedokázal říct, jak se to stalo, každopádně, než vyletěl z lesa poblíž místa určení, zjistil, že jeho velikost je značně...nepatrná. Jinými slovy, i pouhé lidské mládě by ho dokázalo sevřít v dlani. Ale rozhodl se, že on, ON, velký Starscream, budoucí Lord, vůdce Deceptikonů a vládce světa, se nenechá odradit něčím tak bezvýznamným a hrdinně-a asi taky poprvé a naposledy v životě-splní svůj úkol bez výhrad.

Jenomže problémy na sebe nenechaly dlouho čekat, to jest, objevily se, projevily se a k hroznému údivu všech lesních šišek nebyly překonány a Starscream vletěl do pavučiny a když se mu konečně podařilo vymotat se z té nechutné lepkavé změti vláken, jak široký, tak dlouhý spadl do… něčeho. Když rychle oskenoval své okolí a ujistil se, že na blízku se nenachází ani žádný Autobot, který by ho nutil k míru, ani Megatron, který by se mu jedině posmíval, pořádně se rozhlédl. Zjistil, že se nachází v bílém objektu kulovitého tvaru, s rovným dnem a chybějící vrchní částí, přičemž vnitřek nádoby vyplňovaly zvláštní útvary, které mu neblaze připomínaly jeho samotného.

Díky čemuž, docela nečekaně, zpanikařil. Po několika astrosekundách naprostého úděsu, které vyplnil zoufalým poskakováním na místě a střelbou kolem sebe, vše v domnění, že celá jeho neporazitelná armáda se proměnila v tyhle žlutooranžové neživé věci, se uklidnil a začal uvažovat. Všechno tohle dění okamžitě označil za Megatronovu práci, jelikož jeho velitel se ho nepochybně pokusil vyděsit, rozptýlit a rozrušit natolik, aby nebyl dál schopen plnit svůj úkol.

Jenomže právě ve chvíli, kdy se pokusil vyletět z misky a konečně se dostat na místo, které mu Megatron vytyčil jako pozorovatelnu, zakryl slunce obrovský stín. Což o to, Megatron tohle dělával dost často, zřejmě mu dodávalo pocit moci, že připomíná stínítko na žárovku, jenomže tohle nebyl ten přestárlý senilní dědek a Starscream to věděl. Ten stín patřil něčemu mnohem horšímu, organickému tvorovi, jenž vzešel z opic, to jest člověku. Jedna z jeho podivných, měkkých končetin opatrně uchopila okraj nádoby a zvedla ji a Starscream s hrůzou zaslechl jakýsi hlas říkat:

"Ita-chan, pojď, mám tu pro tebe nějaké dobré doritos, dáš si?"

"Si, Si, Spain nii-chan."odpověděl druhý hlas a v podstatě už bývalý druhý nejvyšší představitel Decepticonů v celém vesmíru se začal bát o samotnou podstatu své existence.

"Ale ale, tady mámě nějaké připálené dorito… to musí ven…"ozval se znovu první hlas a Starscream se začal zoufale hrabat z hromady těch odporných věcí. Ale k jeho obrovské smůle se mu nepodařilo utéct, odporně měkké a velmi organické prsty ho chytily za křídlo, a než bys řekl Prime, Starscream zjistil, že letí směrem k zemi-spíš padá a nějak se mu nedaří zastavit.

"...ííííÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!"vypískl Starscream zděšeně, když ne zrovna elegantně spadl na zem k nohoum svých dvou spolubojovníků. "Co..co, kde to...co to-"začal zmateně koktat, ale Thundercracker ho (ne)milosrdně přerušil.

"...a jeden by řekl, že ten, co se snaží uchvátit moc, si nebude nechávat zdát o tom, že je lidské jídlo." Skywarp se zahihňal a lehce šťouchl do svého bratra."Na druhou stranu, TC, je to lepší, než ten sen o Megatronovi minulý týden… pořád ho nemůžu dostat z hlavy."

"Ale vážně…"řekl Thundercracker s mučednickým výrazem, při vzpomínce na pár ne zrovna příjemných výjevů týkajících se fúzního děla jejich vůdce,"… proč, proč proboha musíme vidět všechno, co on."

Starscream, který se konečně postavil a znovu získal rovnováhu, nikoliv však důstojnost, poníženě zahuhlal."Hlavně to neříkejte jemu. To bych nesnesl."

"Hádám, že to, co mi nemají říkat, nějak souvisí s tím, že jsi před chvílí kvičel, jako Optimus, když ho někdo lechtá… a taky s tím, že Soundwave se směje."ozval se ze dveří Megatronův hlas a Starscream si najednou přál, aby byl zas to dorito a mohl se nepozorovaně ztratit.


Já vím, je to ***, ale nemohla jsem si to odpustit. Za chyby neručím. Až to budu dávat na , word mi je opraví. Spolíhám na to.