To jest tłumaczenie angielskiego tekstu "Letters to Westley" napisanego przez lookwithyourheart. Link do tekstu można znaleźć w moim profilu, w zakładce "Favorite Stories".


LISTY DO WESTLEYA


Mój najdroższy Westleyu,

bardzo Cię przepraszam za to, jak potraktowałam Cię na Ognistym Bagnie. Proszę, powiedz, że po tym wszystkim wciąż mnie kochasz i że zabierzesz mnie stąd. Westleyu, kocham Cię i nigdy nie pokocham tak nikogo innego, zwłaszcza księcia Humperdincka.

Mimo to książę i ja wciąż mamy się pobrać. I Najdroższy, nie wiem, czy to zniosę. On zabija bez litości, knuje przerażające intrygi; jest złym człowiekiem i nie chcę zostać jego żoną.

Ale obiecał, że jeśli napiszę do Ciebie, a Ty odpowiesz, że wciąż mnie chcesz, odwoła ślub i da nam swoje błogosławieństwo.

Tak więc mój najdroższy, kochany Westleyu, proszę, odpisz.

Kocham,

Księżniczka Buttercup


Mój najukochańszy Westleyu,

Myślę, że nie dostałeś mojego poprzedniego listu; w przeciwnym razie odpowiedziałbyś przecież. Mój ślub ma się odbyć już za parę tygodni. Boję się, Kochany. Jeśli nie odpiszesz, będę zmuszona zostać królową.

Nie sądzę, by poddani zaakceptowali mnie w roli królowej. W gruncie rzeczy nie znam się na królewskiej etykiecie. Popełniałabym tylko gafę za gafą. Poza tym lud kocha obecną królową. Nie chcę zajmować jej miejsca.

Wspaniały Westleyu, wiem, że gdy tylko otrzymasz ten list, przybędziesz i mnie uwolnisz. Prawda?

Kocham,

Księżniczka Buttercup


Kochany Westleyu,

Zastanawiam się, czy jest jakiś inny Straszny Pirat Roberts, któremu dostarczane są moje listy. Przecież odpowiedziałbyś, gdyby trafiały do Ciebie, prawda? Nie wątpię w to, że wciąż mnie kochasz. Przecież łączy nas Prawdziwa Miłość. Więc jeśli wciąż mnie kochasz, błagam, odpisz.

Bardzo Cię przepraszam za to, co wydarzyło się na Ognistym Bagnie, jeśli to właśnie z tego powodu nie odpisujesz. Cieszę się, że żyję, ale Westleyu, życie bez Ciebie nie jest prawdziwym życiem.

Wciąż czekam, aż przybędziesz i zabierzesz mnie stąd.

Kocham,

Księżniczka Buttercup


Westleyu,

gdzie jesteś?

Kocham,

Księżniczka Buttercup


Kochany Westleyu,

Nie jestem aż tak zdesperowana, jak mogłoby wynikać z poprzedniego listu. Tak tylko zastanawiam się, czy mógłbyś przyjechać i zabrać mnie od mojego okropnego narzeczonego, jeśli nie jesteś akurat zbyt zajęty. Na pewno bycie Strasznym Piratem Robertsem to bardzo zajmująca praca i wymaga od Ciebie wiele wysiłku. Ale jeśli akurat będziesz miał chwilkę (najlepiej przed moim ślubem), będę czekała na Ciebie w pałacu.

W zamku wszystko w porządku. Uczę się, jak być dobrą królową na wypadek, gdybyś jednak trochę się spóźnił. Ale jestem przekonana, że to się nie stanie. Po prostu obrabujesz parę wsi w jakimś odległym kraju i przybędziesz po mnie. Na pewno tak właśnie będzie.

Kocham,

Księżniczka Buttercup


Mój Westleyu,

Dziś wieczorem odbędzie się mój ślub, więc piszę do Ciebie ostatni raz. Gdy zostanę żoną Humperdincka, zabiję się. Nie potrafię i nie chcę żyć jako jego żona. Już wiem, że nie przybędziesz, by mnie stąd zabrać. Gdybyś miał to zrobić, już dawno byłabym w Twoich ramionach.

Chciałam tylko powiedzieć, że Cię kocham. Nawet gdy uważałam Cię za umarłego, wciąż Cię kochałam. Kocham Cię, od kiedy pierwszy raz Cię ujrzałam, a najszczęśliwsza w moim życiu była chwila, gdy dowiedziałam się, że odwzajemniasz moje uczucie. Już nigdy nie doświadczę takiej miłości, ponieważ już nigdy nie zobaczę Ciebie.

Chyba że jednak mnie kochasz. Jeśli tak, to błagam Cię, przybądź i mnie uratuj.

Kocham,

Księżniczka Buttercup


Buttercup,

jak sobie życzysz.

Kocham,

Westley