Originál: A Trekkie's Tale

Odkaz: fortunecity.7com/rivendell/dark/1000/marysue7.7htm (Sedmičky vymažte a zbytek skopírujte do URL řádku. Omlouvám se, ale jinak mi archiv ten odkaz odfiltruje.)

Autor: Paula Smith

Překlad: Sinam Llumi

Poznámka: Tato parodie byla vydaná v roce 1974 v zinu*) Menagerie. Poprvé se zde objevilo slovní spojení "Mary Sue", které se následně vžilo jako označení jistého druhu hrdinek fanfiction. :)

*) PP: V dobách před masovým rozšířením internetu fanfiction kolovala převážně v papírových magazínech – (fan)zinech, podomácku kopírovaných nebo vydávaných v nízkém nákladu (tak do 1000 kusů) přímo samotnými fanoušky–autory.


PŘÍBĚH FANYNKY

.

"Ty kráso, to je teda hustý," pomyslela si Mary Sue, když vkročila na velitelský můstek vesmírné lodi Enterprise. "Nejmladší poručík v celé flotile – a to je mi teprve patnáct a půl."

Přistoupil k ní kapitán Kirk.
"Ach, poručíku! Miluji vás k zbláznění. Vyspíte se se mnou?"
"Kapitáne! Co si o mně myslíte?"
"Máte pravdu a vaše zásadovost mne naplňuje úctou. Převezměte na chvilku loď, skočím nám uvařit kafe."
Na můstku se objevil pan Spock. "Co děláte ve velitelském křesle, poručíku?"
"Kapitán mi řekl, ať si sem sednu."
"Bezchybně logické. Obdivuji vaši inteligenci."

Kapitán Kirk, pan Spock, doktor McCoy a pan Scott zamířili s poručíkem Mary Sue na Rigel XXXVII. Tam byli napadeni zelenými androidy a uvrženi do vězení, kde se ve slabé chvíli poručík Mary Sue svěřila panu Spockovi, že je sama napůl Vulkánka. Vzápětí se rychle vzpamatovala, odemkla zámek pinetkou a všichni se vrátili zpátky na loď.

Na palubě doktor McCoy a poručík Mary Sue zjistili, že všichni, kdo navštívili planetu, vážně ochořeli záludnou vesmírnou chřipkou – Mary Sue se nakazila o něco míň. Zatímco čtyři důstojníci chřadli na ošetřovně, poručík Mary Sue velela lodi a vedla si tak zdatně, že obdržela Nobelovu cenu za mír, Vulkánský Řád za udatnost a Tralfamadoriánský Řád klaďáctví.

Nakonec se však choroba rozvinula i u ní a Mary Sue smrtelně onemocněla. Když na ošetřovně naposled vydechla, byla obklopena kapitánem Kirkem, panem Spockem, doktorem McCoyem a panem Scottem, svorně štkajícími nad ztrátou jejího krásného mládí, mladé krásy, moudrosti, nenahraditelných schopností a celkové báječnosti. Datum jejích narozenin se na Enterprise do dnešního dne slaví jako státní svátek.

~ fin ~