»»««


Je to o hrdosti

A Matter of Pride

»»««

Napsala: Samantha72

Přeložila: Rapidez

»»««


This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.

Postavy obsažené v tomto příběhu jsou majetkem J. K. Rowlingové, autorky Harryho Pottera. Duševní vlastnictví překladu různých jmen, názvů a míst patří panu Medkovi, který knihy o Harrym Potterovi přeložil do češtiny. Autorská práva k této fanfiction má Samantha72, která dala Rapidez svolení k českému překladu. Ani příběh, ani jeho překlad, nevznikly za účelem finančního obohacení se. Kopírování a případné porušování autorských práv však Brumbál přísně zapověděl.

»»««

Kratičký ficlet v originálním znění najdete zde:

fanfiction . net/s/7772509/1/A_Matter_of_Pride

»»««

AS/S

Rating: K


»»««

Je to o hrdosti

»»««

Al si zuřivě škubal za kravatu a zoufale doufal, že ji tím přiměje změnit barvu. Bral by jakékoliv jiné barvy, jen ne ty zeleno-stříbrné. Jeho prapodivné chování zaujalo jiného prvňáka, který seděl za stolem naproti němu. Byl to blonďatý chlapec a vypadal docela hrdý na svůj výsledek v zařazování do kolejí. Chlapec povytáhnul obočí.

„Nevypadá to, že bys byl z té barvy zrovna dvakrát odvázaný."

„Spíš bych řekl, že nejsem zrovna dvakrát odvázaný z té koleje..." zabručel Albus v odpověď. Blonďatý chlapec se na něj jen zdvořile usmál. A pak se náhle naklonil přes stůl a urovnal Alovi kravatu.

„Měl bys ji nosit s patřičnou hrdostí," doporučil mu. „Jde ti k očím."

Albus se vzmohl jen na užaslé přikývnutí – a pustil se do jídla. Možná, že být ve zmijozelu nakonec nebude až zase tak špatné, napadlo ho. Hostina se uchýlila ke konci.

Jak je prefekt vedl do jejich sklepení, otočil se Al na blonďatého chlapce. „Neřekl jsi mi, jak se jmenuješ. A já jsem Al."

Chlapec se široce usmál a jeho zvláštní, šedivé oči se rozzářily. Natáhnul se, aby si mohli s Alem potřást rukama.

„Scorpius. Scorpius Malfoy."

»»konec««