Harry Potter a Alternatívna Realita

1 kapitola: Voľba

"...Určite nechceš mať priateľov z tej horšej sorty. V tom ti rád pomôžem," dokončil Draco a napriahol pred Harryho svoju ruku.

Harry rýchlo prebehol očami z Rona na Draca. Nechcem tu byť šikanovaný...Pomyslel si a s týmto vedomím prijal Dracovu ruku a potriasol si s ním.

Blonďatý chlapec sa na to iba uškrnul a uvolnil Harrymu vedľa seba miesto, na ktoré sa čiernovlasý chlapec bez váhania postavil, zanechajúc prekvapeného Rona za sebou. Než stihol niekto niečo povedať, vrátila sa McGonagallová a odvádzala ich do Veľkej siene na zaraďovanie.

"Som rád, že si si zvolil správnu stranu, Harry," povedal mu mladý Malfoy, keď sa zastavili pred triediacim klobúkom. Menovaný mu už ale nestihol odpovedať, pretože začal triediaci klobúk spievať.

Harry bol prekvapený. Spievajúci klobúk? Ešte mi povedzte, že sa človek dokáže premeniť na zviera, pomyslel si. Klobúk dospieval a profesorka prehovorila.

"Dávajte pozor! Keď prečítam vaše meno, sadnete si na stoličku a položíte si na hlavu triediaci klobúk, ktorý vám vyberie vašu fakultu."

"Dúfaj, že budeš v Slizoline, Potter. Chceš predsa, aby bola tvoja matka na teba hrdá," poznamenal Malfoy.

"Moja matka?"

"Merlin...ty to nevieš? Tvoja matka bola jedna z najlepších žiačok, aké kedy Slizolin mal. Nechápem, čo videla na tom tyranovi z Chrabromilu."

Harry bol v tejto chvíli naozaj ustarostený. Ukazuje sa, že jeho vlastná matka bola v Slizoline. Prečo mu to ale Hagrid nepovedal? Keď to vie Malfoy, určite to musí vedieť aj Hagrid.

"Draco Malfoy," zvolala profesorka.

"Stretneme sa v Slizoline," sucho poznamenal Malfoy a vykročil k stoličke.

Len čo sa klobúk dotkol jeho hlavy, vykríkol: "Slizolin!" a Malfoy so sebavedomím úsmevom odišiel k slizolinskému stolu.

"Harry Potter," ozvalo sa sieňou.

Harry neváhal, sadol si na stoličku a nasadil si na hlavu triediaci klobúk.

"Harry Potter je povinný byť s nami. Záchranca musí byť v Chrabromile," ozval sa hlas niekde od Chrabromilského stola.

Idiot...pomyslel si Harry.

"Ktorý stôl a ako vyzerá?" spýtal sa hlas v Harryho hlave.

Harry mu celkom pokojne a nevraživo odpovedal: "Ten ryšavý pri Chrabromilskom stole."

"Ach, áno. To je Percy Weasley. Ten chlapec mal vždy veľké ústa," poznamenal hlas klobúka v jeho hlave. Harry sa na odpoveď zasmial, čo u žiakov a profesorov vo Veľkej sieni vyvolavo zmätenie a záujem.

"Každopádne do Chrabromilu som ťa nechcel zaradiť.Máš veľa odvahy a sily uzamknutej v sebe, sily pomocou ktorej môžeš dokázať veľké veci. Je tiež vidieť, že si prefíkaný a vieš sa o seba postarať. Musím priznať, že mi veľmi pripomínaš jedného žiaka. Volal sa Tom Riddle(lord voldemort). A rovnako ako u neho, aj u teba existuje len jedna fakulta, ktorá ťa dovedie k sláve. K sláve možno ešte väčšej, ako mal Tom Riddle. Pôjdeš na..."

"SLIZOLIN!" dokončil klobúk nahlas, čím šokoval asi každého človeka vo Veľkej Sieni.

Harry sa rozpačito postavil a pretože každý bol ešte v šoku z toho, čo sa práve udialo, obrátil tvoj pohľad na Draca, ktorý následne začal tieskať. Slizolinská fakulta jasala naozaj veľmi hlasno a Harry sa usmial úľavou, keď si sadal vedľa Draca.

"Dobrá práca, Potter. O čom ste sa tak dlho s tým otrhaným plesnivým klobúkom bavili?" spýtal sa Malfoy.

"Nič zaujímavé. Len to, že mám v sebe veľa sily a odvahy a že Slizolin mi pomôže k sláve a veľkej sile. Oh a tiež vravel, že mu pripomínam jedného žiaka, čo tu študoval."

"Naozaj? A koho?" zaujímal sa Malfoy.

"Myslím, že sa volal Tom Riddle," povedal nezaujato Harry a Malfoy stuhol šokom.

"Zaujímalo by ma, či ste príbuzní..." uvažoval Malfoy nahlas. Vzhľadom k tomu, že Malfoy vedel, kto Tom Riddle je, ani sa nesnažil skryť svoje prekvapenie a úžas. Usúdil, že keby Harry Potter nevedel, kto je Tom Riddle...pretože sa zdalo, že nikdo sa neobtažoval mu to povedať...potom nebol naozaj žiadny dôvod, prečo by sa mal obtažovať, aby mu to povedal teraz on.

"Prečo by sme mali byť príbuzní?" spýtal sa prekvapene Harry.

"No, neviem kto je ten chlap, ale keď ten klobúk povedal, že si ako on, tak je to možné, však?" vymyslel si rýchlo Malfoy výhovorku.

"Asi máš pravdu."

"Mohli by sme o tom chlapovi zistiť niečo viac. Preskúmame napríklad archívy Rokfortu, ak chceš..."

"Čo sú to archívy Rokfortu?"

"Aha... No, to je zoznam mien žiakov, ktorí študovali na Rokforte od čias jeho založenia. Ako si si pravdepodobne všimol, Rokfort je veľmi starý. Existuje jedna povesť, že je tu kniha, ktorá obsahuje mená všetkých detí, ktoré prídu na Rokfort študovať v budúcnosti a to aj mená ľudí, ktorí sa ešte nenarodili."

"Páni! S kadiaľ toho vieš tak veľa?" spýtal sa zvedavo Harry.

"Môj otec je v školskej rade. Rád ma informuje."

Harry vďačne prikývol a obrátil svoju pozornosť spät k večeri.