Disclaimer: Přeloženo se svolením autorky GreenEyesGreySkies. Všechny postavy jsou duševním vlastnictvím J. K. Rowling.

Autorská poznámka: Toto je AU povídka. Některé postavy jsou naživu, některé ne, a uvědomuji si, že některé moje informace nejsou kanonické.

Poznámka překladatelky: Pokud by se někomu zdálo, že se můj překlad poněkud liší od anglické verze, která je na těchto stránkách k nalezení ("The Joys of Taking Marriage Sex and Family"), pak má pravdu. Toto je překlad první verze, kterou jsem měla ve svém počítači a podle ní překládala, zatímco autorka příběh v některých bodech upravila - prý aby byl čtivější – takže přidala na sprostých slovech a sexuálních narážkách. Rozhodla jsem se, že kvůli tomu celý svůj překlad přepracovávat nebudu.


Co?" zaskřehotal Ron, když on, Harry a Hermiona obdrželi svoje rozvrhy. „Co zatraceně je Manželství, sex a rodina? Nemůžou nás do ničeho nutit, že ne, Harry? A s-sex...?" Poslední dvě slova Ron zakoktal a rudost v jeho obličeji se pomalu začínala podobat červeni jeho vlasů. Harry pokrčil rameny a vážně si nebyl jistý, jak svému nejlepšímu kamarádovi s výrazem extrémního zmatku ve tváři odpovědět.

Hermiona nad ním vrtěla hlavou. „Namouduši, Rone. Někdy dokážeš být tak natvrdlý." Uniklo jí drobné zasmání. „Jsou to jenom hodiny, kde se učíš o manželství, sexu a rodině. Nic z toho jistě nebudeme zatím muset doopravdy dělat. Připravujeme se na svoji budoucnost, to je pro nás vážně docela dobrá věc." Kousavě se podívala na zrzka, který tu informaci zjevně zpracovával a teď prostě jen rozpačitě rudnul.

Harry si povzdechl, prohrábl si rukou rozčepýřené havraní vlasy a na půl ucha se snažil poslouchat svoje dva kamarády, kteří se právě hašteřili ohledně jakéhosi nezáživného tématu. Po všech studentech 8. ročníku se vyžadovalo, aby si svůj poslední rok v Bradavicích zapsali Manželství, sex a rodinu, aby se zaručila poklidnost jejich budoucích životů. Potom, co přišly všechny ty útrapy s Voldemortem a co se s nimi vypořádali, se Brumbál rozhodl, že osmáci potřebují připomenout, jak bude vypadat život ve fungující a milující rodině. Válka proměnila mnohé studenty v ostřílené válečníky a Harry věděl, že tohle příjde ohromně k užitku. Voldemort ovlivnil je všechny. Harry pořád ještě cítil ten strach, který pociťoval během poslední bitvy s Voldemortem na konci posledního školního roku. Někdy se dokonce probouzel z obzvlášť ošklivého záblesku vzpomínek, rukou pevně svírající hůlku v obraně před jakousi neviditelnou hrůzou. Takže ta úleva, kterou cítil teď, že je zpátky ve škole bez války a bez Voldemorta, byla obrovská, a on věděl, že ostatní se cítí stejně. Dokonce i Zmijozelové, ti kteří nebyli usvědčení Smrtijedi, se zdáli být bezstarostnější a uvolněnější.

Přátelé se vydali na cestu do Komnaty nejvyšší potřeby, kde se hodina Manželství, sex a rodina konala. Místnost byla nadmíru prostorná na to, aby pojala všechny studenty 8. ročníku, a vypadala velice pohodlně. Před velkou tabulí byly úhledně vyrovnané lavice a stoly. Vzadu byl prostor s vábivým krbem obklopeným několika pohovkami. Když trojice vešla do místnosti, bombardovala je vlna vzrušených pozdravů a volání. Mnozí studenti se na Harryho uznale zubili a děkovali mu. Bylo mu trapně a cítil se trochu nesvůj, ale stejně úsměvy rozpačitě oplácel.

„Harry!" donesl se k Harryho uším hlasitý, nadšený křik a byl rychle sevřen v drtivém objetí. „Nazdar, Seamusi," řekl a zubil se na chlapce nazpátek, zatímco ho pustil. „Čau, Neville," dodal, když uviděl Nevilla, který stál rozpačitě za Seamusem a věnoval Harrymu drobné zamávání.

Harry od konce minulého roku Nevilla neviděl, ani s ním nemluvil, a doufal, že druhý chlapec ví, jak moc si Harry cení všeho, co Neville v noc poslední bitvy vykonal. Chtěl svou vděčnost dát najevo. Nevillovi rodiče by byli pyšní na hrdinu, kterým oné noci byl. „Hele Neville, já vím, že jsem neměl příležitost ti to říct dřív, ale ehm, byl jsi tam naprosto skvělej... víš, eh, když-" Neville přerušil Harryho trapné drmolení jemným položením ruky na rameno, jako by říkal, „To nestojí za řeč." Harry mu věnoval vděčný pohled a střetl se s Hermionou, která ho vedla k jedné z lavic, a klesl vedle Rona, který už seděl.

Když se posadil, spatřil, jak do místnosti vchází bíle blonďatá hlava a usazuje se se Zmijozely na jednu z lavic vzadu.

„Malfoy," zamumlal Ron zhnuseně, střelil Malfoyovým přibližným směrem zlostný pohled a odvrátil se. Harry vrhnul po Malfoyovi pohled a viděl, že se chlapec tiše baví s Blaise Zabinim a Pansy Parkinsonovou. Ron si stěžoval na to, že se Malfoy vykroutil z toho, aby byl odsouzený do Azkabanu tak jako jeho otec. I když Harry nikdy nic neřekl, tajně s tím nesouhlasil. Malfoy byl ohromný blbec, to byla pravda, ale Harry nevěřil, že byl Malfoy někdy opravdový Smrtijed. V šestém ročníku si to možná myslel, ale od té doby se věci změnily. Vzpomínal si na to, jak Malfoy v Manor předstíral, že neví, kdo Harry je. Harry moc dobře věděl, že ho Malfoy poznal. Vzpomínal si na to, jak se Malfoy díval, když hrozilo, že je zložár právě v téhle místnosti všechny pohltí, vzpomínal si na strach v jeho očích. V tu chvíli si Malfoy všiml, že se na něho Harry dívá, a na okamžik vypadal, že to prostě nechá být. Ale rozhodl se jinak a namísto toho se na Harryho polovičatě ušklíbl. Harry přimhouřil oči a trhnutím odvrátil hlavu. Malfoy možná nebyl zlý, ale pořád to byl pitomec.

„Sedněte si." Nastalo ticho, když se z přední části místnosti ozvalo velice povědomé převalování slov. Snape se na studenty zlostně podíval, jako by říkal, „Nikdo se nebude smát nebo se vyptávat, proč ze všech lidí právě já učím tento předmět." Černý hábit kolem něj zavířil, když si s pořád ještě zahořklým výrazem přeměřil učebnu. „Všichni víte, že já jsem profesor Snape, a toto je Manželství, sex a rodina. Očekávám pouze to nejlepší. Pokud si myslíte, že bude snadné se z těchto hodin ulívat, tak se těžce mýlíte." Harry v duchu zaúpěl věda, že se Snapeův zahořklý postoj kvůli tomu, že mu byl jako učiteli svěřen tento předmět, se odrazí i na těch ostatních.

„Tento předmět vás má připravit na vaši budoucnost jako dospělých lidí a poskytnout vám znalosti ohledně toho, jak ji přežít. Budete se učit o pojmech manželského života a života s dětmi a rodinou. Také se vám dostane řádné sexuální výchovy." Snape se mírně zašklebil, evidentně znechucený něčím takovým. „Rozdělím vás do dvojic a ten, ke komu vás přiřadím, bude po zbytek roku vaším partnerem. Bude vaším „manželem" nebo „manželkou" a vy budete v rámci tohoto předmětu prožívat veškeré radosti a rizika života s ním." Okamžitě vytáhl malý kus pergamenu. „Už jsem zapsal všechna jména. Tento pergamen jména náhodně zamíchá. Až uslyšíte svoje jméno a jméno svého partnera, najděte ho a sesedněte se."

Harry se kousl do rtu, díval se na svoje kamarády a modlil se k Merlinovi, aby byl spárovaný s někým milým. Přelétl pohledem řady dívaje se na všechny tváře a rozhodoval se, s kým by byl rád ve dvojici. Hermiona by samozřejmě byla úžasná partnerka, jelikož je jeho nejlepší kamarádka. Levandule Brownová je hezká a zdá se být milá, i když je trochu natvrdlá. Sestry Patilovy, s těmi by určitě žít mohl. Ginny Weasleyová je v pohodě, ale bylo by to trochu trapné vzhledem k tomu, že je jeho bývalá, i když jsou pořád kamarádi. Cho Changová, s tou by to ani nezkoušel. Pansy Parkinsonová... otřepal se. Se Zmijozelem nechtěl být ve dvojici ani omylem.

Snape na list poklepal svojí hůlkou a pak začal vyvolávat jména. „Grangerová a Zabini. Láskorádová a Longbottom. Parkinsonová a Ronald Weasley. Nott a Ginny Weasleyová. Finnigan a Thomas." Snape se odmlčel a jeho rysy krátce prokmitl úlek, než se vrátily k zamračenosti. „Potter a Malfoy."