weightcocoa1
hide bio
PM . Follow . Favorite
Joined 12-13-20, id: 14659415, Profile Updated: 12-13-20
در سال گذشته حدود ۲٫۵ میلیارد دلار انواع کالا از ایران به افغانستان صادر شد. عمده کالاهای صادر شده از ایران به افغانستان شامل مواد غذایی، مواد نفتی، مصالح ساختمانی و تجهیزات الکتریکی می باشند. از جمله پایانه های مرزی معروف ایران افغانستان می توان به پایانه مرزی اسلام قلعه، تایباد و زرنج اشاره کرد. در خصوص تجارت با افغانستان لازم به ذکر است تاجران این کشور در ابتدا بسیار سخت اعتماد می کنند ولی زمانی که ارتباط برقرار شود دیگر سخت گیری اولیه وجود نخواهد داشت. همچنین سیستم های مالی و بانکی در افغانستان شفاف نبوده و به همین دلیل مبادلات پولی معمولا به صورت cash یا چمدانی و یا از طریق صرافی و حواله انجام می گردد.
صادرات ورق فولادی به عمان
در سال گذشته حدود ۵۴۰ میلیون دلار انواع کالا از ایران به مقصد عمان صادر شد که این روند با شیب ۴۵-۳۰ درصد در سال در حال افزایش است. عمده کالاهایی که طی این سال ها از ایران به عمان صادر شده است شامل حیوانات زنده، محصولات آهن، فولاد، مس و سایر فلزات، محصولات معدنی، مصالح ساختمانی خصوصا سیمان و محصولات شیمیایی و انواع مواد غذایی می باشد. مذاکره و تجارت با عمانی ها نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد و معمولا روند مذاکره به کندی پیش می رود و تصمیم گیری و توافق نهایی نیاز به صرف زمان زیادی خواهد داشت. برای جذب هرچه بیشتر تاجران کشور عمان شرکت بازرگانی لازم است که سایت داشته باشد خصوصا سایت چند زبانه تاثیر بیشتری خواهد داشت.
صادرات ورق فولادی به هند
در سال گذشته حدود ۱۵ میلیارد دلار انواع محصولات از ایران به هندوستان صادر شد که ۴ میلیارد شامل صادرات غیر نفتی بوده است. عمده محصولات غیر نفتی که به هندوستان صادر شده شامل سیمان، محصولات پتروشیمی، محصولات کشاورزی و مواد اولیه بوده است. با توجه به فرصت های اقتصادی و پتانسیل وارداتی کشور هندوستان لازم است که با شرایط صادرات به این کشور آشنا شوید.

صادرات ورق فولادی به ترکیه
در سال گذشته حدود ۸ میلیارد دلار انواع کالا از ایران به ترکیه صادر شد. عمده کالاهایی که جزو صادرات غیر نفتی ایران به ترکیه می باشد شامل خشکبار، محصولات پتروشیمی، آهن آلات و فلزات است.
صادرات ورق گالوانیزه
در حال حاضر دو کشور چین و کره جنوبی بزرگ ترین صادرکنندگان ورق گالوانیزه در جهان می باشند به طوری که آمار صادرات این کشورها طی سال های اخیر ۲۷ و ۱۰ درصد بوده است. پس از این دو کشور ایتالیا و بلژیک با آمار بالای صادرات ورق گالوانیزه مطرح می باشند. به طور کلی بیشترین تولید این محصول در آسیا بوده و ایران نیز به عنوان یک کشور آسیایی رتبه خوبی در زمینه تولید و صادرات ورق های گالوانیزه دارد هرچند به دلایل مختلفی طی سال های اخیر آمار صادرات این محصول در کشور کاهش یافته به طوری که به حدود ۱۸ هزار تن رسیده است. بیشترین مقصد صادرات این ورق ها به کشور عراق می باشد و پس از آن این رتبه به کشورهای افغانستان؛ ترکمنستان و ارمنستان تعلق می گیرد. با این حال میزان واردات محصولات فولادی در کشور عراق به دلیل درگیری جنگ کاهش یافته و این امر تاثیر زیادی بر بازارهای صادراتی ایران گذاشته است. تیراهن افزایش قوانین سختگیرانه در حوزه صادرات ایران طی چندین سال اخیر با کاهش شدید صادرات روبرو شده ایم و امید است شرایط صادرات به زودی تسهیل یابد. مجموعه مرکزآهن همواره در تلاش است تا این مسیر را برای شما عزیزان هموار سازد.