Violette Laurent
hide bio
PM . Follow . Favorite
Joined 07-28-12, id: 4160011, Profile Updated: 03-22-15
Author has written 3 stories for Harry Potter.

Witam na moim profilu.

Mam na imię Violette i jestem potteromanką. Kiedyś pisałam głównie o Shaman King i Naruto, jednak od pewnego czasu tzw. potterowskie jazdy mają na mnie zdecydowanie większy wpływ, przez co stanowcza większość tekstów "pisanych do szuflady" jest związana ze światem Harry'ego Pottera.

Jako ogromna fanka świata przedstawionego przez Jo, chcę także napisać własny fanfick, co niestety nie jest proste w moim przypadku. Często się zniechęcam, albo za bardzo się staram i zwracam uwagę na mnóstwo edytorsko-stylistycznych rzeczy, co utrudnia swobodne pisanie, nie mówiąc już o moim lenistwie i braku weny twórczej dosłownie przez cały czas. Samo to sprawia, że rzadko kiedy piszę, a gdy już to robię zwykle mam wenę po przeczytaniu tony fanficków z konkretnego działu. Idealnym dowodem na to jest miniaturka "Machinacje Losu" - zrodzona po przeczytaniu wielu Severitusów i Sevitusów (cały czas ubolewam nad faktem, że nie udało mi się napisać o tym opowiadania).

Jestem wielce niepocieszona faktem, że ostatnio piszę krótkie teksty, ponieważ chciałabym napisać całe opowiadanie. Mam nawet pełno notatek na jedno, ale żadnych chęci i zero weny na samo opowiadanie. Czas też nie jest moim przyjacielem. Przecieka mi przez palce stanowczo zbyt szybko.

Z innych tematów powiem, że uwielbiam Drarry, nie gardzę też Snarry, chociaż zdecydowanie wolę Severitusy, Sevitusy i Snape Mentorsy. Jeżeli chodzi o motywy to kręcą mnie (teraz pozwolę sobie wymienić nazwy nadane na forum Mirriel w świstoklikach): biedny Harry, silny Harry, Harry trzecią siłą, maltretowany Harry, chory Harry, Harry bez przyjaciół, bohaterowie czytają, alternatywy HP (z Potterem w roli głównej), Harry w Slytherinie (nie mroczny).

Nie lubię parringów: Harry/Ginny(*), Harry/Hermiona(*), Harry/Luna, Harry/Tonks, Voldemort/Harry, Lucjusz/Harry, Każda Kobieta i Śmierciożerca/ Harry.

*czasami robię wyjątki od tej reguły, jeżeli Ginny lub Hermiona są odpowiednio przedstawione i są ciekawe.

Nie jestem szczególnie konserwatywna, więc nie czytam jedynie poważnych fanficków, napisanych górnolotnym stylem itd. Zdarza mi się dla śmiechu czytać różnorakie mPregi, w których przypadku jestem skłonna zapomnieć na chwilę o parringach, których nie lubię (głównie mówię o parringach slashowych), ponieważ w wersji "śmiesznej" są bardziej znośne (dajmy na to Kocią Miłość - Vol/Harry).

Aktualnie Śledzę:

- Pandemia

- Pięć tysięcy mil

- Podążając za feniksem

- Magia Przynależności

WAŻNE: Moja chwilowa nieobecność wiąże się z tym, że chodzę na studia na specjalizację z twórczego pisania i po prostu cały czas piszę coś na zajęcia, ale nie to, co powinnam napisać tutaj. Mam już od dawna zaczęty "rozdział drugi", ale nie mam czasu go dokończyć. Obawiam się, że będę musiała to odłożyć aż do czerwcowej sesji. Wcale mi się to nie podoba, bo prawdopodobnie gdy przyjdą wakacje moje wszystkie chęci na pisanie pojadą na Karaiby, lecz postaram się wtedy jakoś wysilić i coś napisać. Chociaż będzie to trudne, zważywszy na fakt, że nie będę musiała już chodzić na zajęcia i będę mogła całymi dniami się lenić.

Sort: Category . Published . Updated . Title . Words . Chapters . Reviews . Status .

Pięć tysięcy mil by Midnightesse reviews
Jak wyglądałoby życie Harry'ego, gdyby udało mu się wyrwać z Privet Drive i zacząć wszystko od nowa? I to wyrwać całkiem daleko, na przykład... do Stanów Zjednoczonych? Alternatywa. NIEDOKOŃCZONE.
Harry Potter - Rated: K+ - Polish - Adventure/Drama - Chapters: 18 - Words: 63,693 - Reviews: 170 - Favs: 160 - Follows: 156 - Updated: 8/24/2016 - Published: 11/25/2012 - Harry P.
Harry Potter i Spalone Mosty by Aislinka reviews
Harry dowiaduje się, że jego dotychczasowe życie było kłamstwem. Jak zareaguje na wiadomość, że jego rodzice to nikt inny jak Lucjusz i Narcyza Malfoy? Jaką rolę w jego życiu odegra Severus Snape?
Harry Potter - Rated: T - Polish - Drama/Friendship - Chapters: 14 - Words: 26,897 - Reviews: 74 - Favs: 104 - Follows: 122 - Updated: 5/15/2016 - Published: 3/30/2012 - Harry P., Severus S.
Magia Przynależności by Arwenien reviews
Severitus. AU 5 tomu. Akcja rozpoczyna się po odzyskaniu ciała przez Voldemorta. Kanoniczne.
Harry Potter - Rated: T - Polish - Hurt/Comfort/Family - Chapters: 22 - Words: 119,931 - Reviews: 118 - Favs: 167 - Follows: 170 - Updated: 10/21/2015 - Published: 1/16/2012 - Harry P., Severus S., Voldemort, Albus D.
Spełniamy marzenia by mortka reviews
Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart stanie przed całkiem nowym zadaniem, gdy otrzyma dość nieoczekiwaną dotację z Ministerstwa. Czy kadra pedagogiczna, z Minerwą McGonagall na czele, sprosta wyzwaniom współczesnej cywilizacji magotechnicznej?
Harry Potter - Rated: K+ - Polish - Humor/Parody - Chapters: 10 - Words: 17,478 - Reviews: 16 - Favs: 31 - Follows: 12 - Updated: 8/29/2015 - Published: 7/21/2010 - Minerva M. - Complete
Rekompensata by Nuteczka reviews
Drrary. Akcja dzieje się po zakończeniu wojny. Nie mam pojęcia ile rozdziałów. Pomysł na to opowiadanie po prostu pojawił się nagle w mojej głowie i postanowiłam go spisać póki pamiętam:). Rating M dla pewności.
Harry Potter - Rated: M - Polish - Romance - Chapters: 4 - Words: 13,101 - Reviews: 14 - Favs: 20 - Follows: 29 - Updated: 4/28/2015 - Published: 2/7/2013 - [Harry P., Draco M.]
Szczeniak by Lampira7 reviews
Siedmioletni chłopiec z obrożą na szyi, niczym pies przywiązany do szopy cierpi z powodu głodu i pragnienia. Czy ktoś go uratuje i pomoże mu otrząsnąć się z tego co mu zrobili krewni? - Severitus.
Harry Potter - Rated: T - Polish - Angst/Drama - Chapters: 27 - Words: 60,249 - Reviews: 86 - Favs: 238 - Follows: 169 - Updated: 2/8/2015 - Published: 2/2/2012 - Harry P., Severus S. - Complete
Pandemia by nyanko-the-fangirl reviews
Sequel "Zarazy". Znajomość pierwszej części jest wymagana, jeśli chce się zrozumieć cokolwiek (link w profilu). SLASH, reszta ostrzeżeń w środku.
Harry Potter - Rated: M - Polish - Mystery/Romance - Chapters: 1 - Words: 3,940 - Reviews: 26 - Favs: 43 - Follows: 41 - Published: 6/5/2014 - Harry P., Severus S., OC
Podążaj za feniksem by MrOrzech reviews
Po piątym roku zapadają lepsze decyzje: zamiast pozostać pasywnym, Albus aktywnie włącza się w życie Harry'ego. Ginny staje się lepszą przyjaciółką. A pod koniec lata zaczyna się polowanie na horkruksy! AU, po Księciu Półkrwi, rozdziale 2. Tłumaczenie "Follow the Phoenix" autorstwa Rachelme177.
Harry Potter - Rated: T - Polish - Adventure/Family - Chapters: 6 - Words: 16,531 - Reviews: 21 - Favs: 28 - Follows: 30 - Updated: 4/7/2014 - Published: 3/6/2014 - [Harry P., Ginny W.] Albus D.
Zaraza by nyanko-the-fangirl reviews
Zakończone! / Harry po wojnie wegetuje na oddziale zamkniętym. Wszystko się zmienia, kiedy odwiedza go pewna osoba... wspomnienia powracają. SS/HP SLASH 5 tom zignorowany częściowo, 6 i 7 całkowicie.
Harry Potter - Rated: M - Polish - Mystery/Romance - Chapters: 17 - Words: 101,192 - Reviews: 114 - Favs: 97 - Follows: 57 - Updated: 10/26/2013 - Published: 8/15/2011 - Harry P., Severus S. - Complete
Czarna Walkiria 2 by Sitriel reviews
Przed Severusem nowe wyzwanie. Harry wybaczył mu wszystko, jednak to dopiero początek kłopotów. A wszystkiemu winne pewne dociekliwe dziecko...
Harry Potter - Rated: M - Polish - Romance/Adventure - Chapters: 1 - Words: 130 - Reviews: 72 - Favs: 20 - Follows: 22 - Updated: 7/8/2012 - Published: 3/16/2012 - Harry P., Severus S.
Czarna Walkiria by Sitriel reviews
Harry'emu udaje się w końcu pokonać Voldemorta i kończy szkołę. Jednak w noc zakończenia szkoły zdarza się coś, co sprawia, że ucieka z czarodziejskiego świata. Jak ktoś nie lubi nadmiernej brutalności radzę nie czytać. Uprzedzałam.
Harry Potter - Rated: M - Polish - Angst/Drama - Chapters: 1 - Words: 130 - Reviews: 80 - Favs: 32 - Follows: 22 - Updated: 7/8/2012 - Published: 2/26/2012 - Harry P., Severus S. - Complete
Sort: Category . Published . Updated . Title . Words . Chapters . Reviews . Status .

Cambiare Tempus Futurum: Lapis Philosophorum reviews
Póki co krótkie, zainspirowane innymi z tej serii, opowiadanie w stylu "bohaterowie czytają", czyli jak zareagowaliby znani nam bohaterowie, gdyby mogli przeczytać o losach Harry'ego w na pozór niepozornej książce. Wiecie jak? Nie? Sprawdźcie.
Harry Potter - Rated: T - Polish - Suspense - Chapters: 10 - Words: 26,460 - Reviews: 26 - Favs: 37 - Follows: 47 - Updated: 7/24/2017 - Published: 11/20/2014 - Lily Evans P., Severus S., Albus D., Minerva M.
Miniaturka: Machinacje Losu reviews
Podczas standardowego sobotniego wypadu do Hogsmeade dochodzi do pewnego wydarzenia. Co w związku z nim zrobi Severus Snape? I jaki związek z całą sprawą ma osoba Harry'ego Pottera? / Nie-slash, sugerowany Snape Mentors / Opowiadanie z pogranicza motywu "biedny Harry".
Harry Potter - Rated: M - Polish - Angst/Hurt/Comfort - Chapters: 1 - Words: 3,810 - Reviews: 6 - Favs: 7 - Follows: 10 - Published: 11/13/2014 - Harry P., Severus S. - Complete
Stowarzyszenie Magii Służebnej na służbie reviews
Króciutki tekst, przedstawiający kilka moich zwariowanych myśli w formie nader dziwnego pomysłu na fanfik. Niestety nic poza tym nie zrodziło się w mojej głowie, tak więc nigdy nie napiszę fanfiku w oparciu o tę miniminiaturkę, ale może ktoś inny zechce?
Harry Potter - Rated: K+ - Polish - Humor/Friendship - Chapters: 1 - Words: 1,116 - Reviews: 2 - Favs: 1 - Follows: 2 - Published: 7/30/2012 - Harry P., Draco M., Severus S., OC - Complete